Кошик пустий
Користна інформація / Цікаво про коноплі

Цікаво про коноплі

Конопля була однією з основних сільськогосподарських культур колишнього СРСР. В Америці в 1938 році коноплю називали "Billion Dollar Crop" (культурою на мільярд доларів), тому що вона була першою сільськогосподарською культурою, що досягла обороту в мільярд доларів (Popular Mechanics, Feb. 1938). 

Найдавніше згадка про використання конопель відноситься до третього тисячоліття до нашої ери в Китаї. Масове використання коноплі почалось в Стародавньому Єгипті. 80% всього текстилю, білизни та інших тканин до 1820 року робилося з конопель, оскільки механізм поділу бавовняних волокон ще не був винайдений. 

У 1916 році парламент США висловив думку, що до 1940 року вся паперова продукція буде робитися з конопель, тому вирубки дерев більше не буде потрібно. За розрахунками вчених вийшло, що 1 гектар конопель еквівалентний по продуктивності 4 гектарів лісу. Вирощування конопель в XVII і XVIII столітті в США було обов'язковим! За відмову від вирощування цієї культури в Вірджинії з 1763 по 1769 роки можна було потрапити до в'язниці. Джордж Вашингтон і Томас Джефферсон були великими плантаторами, які вирощують коноплю. До початку XIX століття в США коноплею можна було платити податки. 

Перша модель автомобіля Ford Model-T була їздила "на Пенькові" бензині, а багато деталей цього знаменитого автомобіля були зроблені із застосуванням конопель. Генрі Форд часто фотографувався на тлі конопляного поля на своєму ранчо. 
Сотні років вітрила і мотузки на судах робилися тільки з конопляного волокна. Слово "canvas" (полотно) походить від староангілийського слова canevas, яке в свою чергу походить від латинського слова "cannabis".
Рембрандт і Ван Гог творили свої твори на конопляних полотнах. Якісні фарби до 1937 року теж робилися на основі конопляного масла. 

Папір для підручників до кінця XIX століття робився з конопель. Майже всі перші Біблії, карти, схеми, прапори також були зроблені з конопель.

Статус конопель як найважливішої сільськогосподарської культури колишньої СРСР був підтверджений приміщенням листя конопель разом з колосками пшениці та суцвіттями соняшника в центр снопа всередині головного фонтану країни - фонтан "Дружба народів", зведеного на ВДНГ в 1954 році.